Торгівельне середовище в Луцьку

agressivpamm
Благополуччя і розвиток будь-якого міста повністю  залежить від економічного клімату в місті. Сприятливе підприємницьке середовище, забезпечення прозорого і чіткого механізму взаємодії місцевої влади та суб’єктів підприємницької діяльності, забезпечення умов для розвитку малого і середнього бізнесу, підвищення ефективності регуляторної позиції – все це завданням №1 в економічному розвитку Луцька.

Підприємці роблять вагомий внесок саме в добробут, процвітання і оновлення міста. Міська рада як офіційне представництво місцевої влади активно сприяє бізнесово-впливовим особам, а саме підтримує проекти оформлення торгових точок, магазинів, кафе. Таким чином реалізовується програма підтримки малого підприємництва у місті. Доступність зовнішніх фінансових ресурсів, сприяння місцевої влади, інвестиції в нові технології, співпраця з іншими підприємствами і доступ до нових ринків гарантують успіх і стабільність малих і середніх підприємств.

Найважливішим на сьогодні у розвитку бізнесу для усіх гілок влади є дерегуляція підприємницької діяльності та системи надання адміністративних послуг, реформування дозвільної системи, недопущення тиску на бізнес зі сторони контролюючих та правоохоронних органів.

На вулиці Лесі Українки, 35 у Луцьку знаходиться Центр надання адміністративних послуг, який офіційно відкрили 2 липня 2014 року.

Мережа торгівельних закладів у Луцьку надзвичайно розвинута. У місті функціонує мережа мінімаркетів, експрес-магазинів, деякі з них працюють цілодобово і розміщені у житлових будинках для зручності покупцям. Існують об’єкти комплексного типу обслуговування : «Адреналін Сіті», «Порт Сіті» – це торгівельно-розважальні території в Луцьку, де проводить багато часу місцеве та приїждже населення.

У Луцькому районі, поблизу міста знаходиться будівельний гіпермаркет «»Епіцентр», який дав багато робочих місць для мешканців.

В місті зосереджено більше чверті мережі роздрібної торгівлі області. Налічується понад 723 об’єкти торгівлі та 280  кіосків, продовольчих магазинів – 281.

З метою належного розміщення на території міста стаціонарних об’єктів торгівлі  та ресторанного господарства, впорядкування мережі цих закладів та ресторанного господарства затверджено порядок приймання комерційних об’єктів (реконструкції квартир перших поверхів багатоквартирних житлових будинків під об’єкти торгового та комерційного призначення).

У місті спостерігається розширена мережа об’єктів надання комплексних послуг  – салони краси, центри послуг, пункти приймання речей для чистки , фарбування та ін..

У рейтингу міст та районів області в розрахунку на одного жителя по наданню платних послуг, місто Луцьк посідає  друге місце.

„Волиньстандартметрологія” – це державне підприємство, що надає індивідуальні консультації з питань стандартизації, метрології та сертифікації, а також захисту прав споживачів.

На разі в місті функціонує 18 ринків з продажу продовольчих та непродовольчих товарі як змішаного, так і спеціалізованого типу ( тваринницько-фуражний, квітковий, книжковий, транспортний), на яких обладнано 7490 торгових місць, з них фізичним особам – 7374, юридичним – 35 місць.

Торгова площа ринків становить понад 118 тис. кв. м, на яких створено торгові місця. На один ринок припадає близько 328 місць.  На території ринків діє 886 магазинів та 20 закладів ресторанного господарства.

Міська влада вживає усіх потрібних заходів, аби забезпечити зростання доходів лучан та добробуту і місті!