Економіка Луцька поступово зростає

images (1)

За словами Василя Байцима, впродовж березня 2011 року сума зарплатного боргу економічно активних підприємств міста зменшилась більше, ніж на 40%. Однак, у числі боржників залишаються 13 підприємств.

Поступово гасять заборгованість й два комунальні підприємства: Луцьке підприємство електротранспорту та «Зелене господарство міста Луцька». Василь Байцим доручив їх керівникам скласти графіки погашення заборгованості.

На контролі міської влади перебуває й ситуація щодо рівня оплати праці найманих працівників, особливо на тих суб’єктах господарювання, в яких середня заробітна плата нижча від мінімальної, встановленої в державі. «Ми постійно здійснюємо моніторинг стану заробітної плати в місті, і на сьогодні проаналізували її рівень в галузі транспорту. На жаль, частина транспортних підприємств задекларували у четвертому кварталі 2010 року середню заробітну плату працівників, нижчу від розміру мінімальної заробітної плати, яка складає 912 гривень», – повідомила начальник відділу праці управління економіки Тетяна Стефанюк.

Члени комісії вирішили направити відповідні листи в Територіальну Державну інспекцію праці у Волинській області з проханням перевірити цю ситуацію.

За інформацією Луцької об’єднаної державної податкової інспекції, впродовжсічня-лютого 2011 року до бюджету міста надійшло 5,5 мільйонів гривень плати за землю з юридичних осіб, в тому числі — 2,8 мільйонів гривень земельного податку та 2,7 мільйонів гривень орендної плати. Це на 41% більше, ніж за відповідний період минулого року. «Загалом рівень виконання бюджетних призначень з плати за землю з юридичних осіб з початку року становить 123%», – наголосив Василь Байцим.

Однак заборгованість з плати за землю залишається, і станом на перше березня 2011 року становить 2,3 мільйонів гривень. Присутні на засіданні суб’єкти господарювання пояснили причини заборгованості. Василь Байцим запевнив, що міська влада відкрита до співпраці, однак борги потрібно сплачувати, аби до підприємств не було зауважень з боку податкової інспекції.

Відбулося засідання комісії Луцькради з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати, яке провів заступник Луцького міського голови Василь Байцим. Про це «Волинську правду» повідомили у відділі інформаційної роботи Луцької міської ради.