Енергозбереження в Луцьку

Енергозбереження – один із ефективних шляхів у справі підвищення якості послуг та попередження збільшення тарифів на них. Політика міської ради спрямована на пошук і залучення енергоефективних  технологій та заходів  з економії паливно-енергетичних ресурсів у міському господарстві.

Луцька міська рада запропонувала два напрямки енергозбереження. Перший – економія енергоресурсів бюджетними та комунальними установами.  Другий – формування у мешканців міста свідомості енергоощадного споживача.

За 2013 рік в бюджетній сфері, житловому секторі, промисловості та житлово-комунальному господарстві було впроваджено 58 енергозберігаючих заходів на загальну суму 11,8 млн. грн..

Місто підписало Кредитний договір з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО) для залучення, на умовах співфінансування, кредитних коштів на впровадження енергоефективних заходів на шести об’єктах комунальної власності.

Особлива увага надається економічному використанню енергоресурсів на комунальних підприємствах «Луцьтепло» та «Луцькводоканал», адже у собівартості їх послуг затрати на енергоресурси складають від 40 до 70%. При зменшенні енергоємності технологій можна розглядати питання щодо зниження вартості житлово-комунальних послуг. При зменшенні енергоємності технологій можна розглядати питання щодо зниження  вартості житлово-комунальних послуг. Хоча у Луцьку тарифи знаходяться на середньостатистичному рівні, міська влада постійно шукає шляхи їх зменшення.

Однією з перших в Україні є реалізована у Луцьку практика запровадження ефективного механізму заохочення комунальних підприємств до енергозбереження та економії ресурсів – створення фонду стимулювання запровадження енергозберігаючих технологій. У 2013 році отримано перший транш від НЕФКО у розмірі 110,1 тис. євро. Вказані кошти призначені для фінансування енергозберігаючих заходів у шести комунальних закладах.

Крім того,  місто є членом Асоціації «Енергоефективні міста України», з якою активно співпрацює, в тому числі і в ряді міжнародних проектів.  В місті ведеться електронний облік енергоносіїв закладами бюджетної сфери та аналізується рівень енергоспоживання в місті за допомогою програми «ЕнергоПлан».

У місті діє трирічна програма реконструкції вуличного освітлення, яка передбачає перехід на енергоефективні лампи фірми «Ватра-Шредер», термін служби яких становить 29 тис. год.,тобто 5 років експлуатації. За дворічний  період реалізації програми замінено 2079 світильників. Таким чином, наприклад,  за 2002 рік  зекономлено 1301,7 тис. кВт/год. електроенергії, що становить 313,1 тис. грн. За рахунок зекономлених коштів є можливість розширити мережу вуличного освітлення.

Сьогодні місто потребує залучення значних інвестицій на енергозберігаючі заходи, як для реалізації малозатратних, швидкоокупних проектів, так і для довгострокових проектів в галузі тепло-та водопостачання, термомодернізації.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *