Дозвольте відрекомендувати Вам місто – ЛУЦЬК!

Місто Луцьк – одне з найдревніших міст України, що має довго історію, втілену в літописах, переказах, легендах. Перша згадка про місто датується в Іпатіївському літописі  у 1085 році.

Географічне положення в місті сприятливе для життя та розвитку промисловості. Сучасний Луцьк знаходиться на північному заході України, обласний, адміністративний центр Волинської області, який входить до складу «Єврорегіону Буг», займає площу понад 42 км. кв.. Місто розміщене в поліській, степовій географічних зонах. Середньорічна температура становить 7,4 С◦. Кількість опадів 560 мм. Значна частина міста, в тому числі і центр, знаходяться на правому березі річки Стир.

Луцьк є важливим транспортним вузлом Волині, так як знаходиться на перехресті автомобільних шляхів – за 85 км із Республікою Польща та за 150 км із Республікою Білорусь. 398 км відділяє Луцьк від столиці Києва. Найближчі аеропорти розташовані у сусідніх обласних центрах: у Рівному (65 км від Луцька) та у Львові (143 км).

Завдяки сприятливій екології в Луцьку  розвинений потужно туризм, а різноманіття пам’ятків архітектури і мистецтва таки приваблюють туристів та гостей. Уже багато років  поспіль Луцьк є фестивальним осередком.

Умовно Луцьк поділяють на Старе і Нове місто. Старе місто – це історико-архітектурний заповідник, де розміщенні пам’ятки архітектури XII-XVIII століття. Найвеличнішою спорудою і візитною карточкою Луцька є замок Любарта. Замок має три вежі: Владичева вежа, де знаходиться арсенал та колекція дзвонів, вежа Любарта (В’їздна), там є виставка будівельної кераміки, і Стирова вежа. Майже кожен лучанин або гість міста має у своєму резерві фото на фоні древньої фортеці, яка входить в десятку найдавніших  споруд  Західної Європи.

Нове місто розкинулось на 33-му, 40-му, 55-му мікрорайонах,  забудованих житловими спорудами 70-80 років.  У Луцьку розвинута інфраструктура банківських установ та відділень – 135, а також понад 30 страхових компаній та аудиторських фірм. Також виходить 12 друкованих засобів масової інформації, працює 3 телекомпанії, дві радіостанції.

Науково-освітній потенціал міста представлений 28 загальноосвітніми, 5 професійно-технічними закладами, 9 вищими навчальними закладами.

Найпопулярнішими вищими навчальними закладами є Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки та Луцький державний технічний університет. Палац учнівської молоді, Луцький міський Центр науково-технічної творчості учнівської молоді Луцької міської ради, Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Міський центр туризму і спорту  – це місця відвідують діти, молодь (4870 осіб). Також у місті функціонує 2 ДЮСШ підпорядкованих управлінню освіти Луцької міської ради.

13 лікарняних закладів функціонує в Луцьку. Це міська лікарня, госпіталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни, обласна дитяча лікарня, обласна лікарня для дорослих, психіатрична та наркологічна лікарня, пологовий будинок.

Луцький пологовий будинок знають не тільки в Україні, досвід колективу приїжджають вивчати фахівці не лише з інших міст країни, а й з Грузії, Литви, Росії, Франції та Швейцарії.

Кількість аптек та аптечних пунктів – 102 одиниці.

Місто Луцьк має розвинуту мережу торгівельних об’єктів, закладів ресторанного господарства та об’єктів сфери послуг.  Громадян обслуговує 25 супермаркетів (гіпермаркетів), 11 торгових центрів, 19 ринків. Крім того, Луцьк пишається одним із найбільших в Україні автомобільних ринків.

Готельна справа в місті активно процвітає. Одночасно луцькі готелі можуть прийняти більше 1000 осіб.

Луцьк відомий багатством пам’яток архітектури, церков, старих будинків, пам’ятників видатним людям. Пам’ятники Тарасу Шевченку, Михайлу Грушевському,  Лесі Українці, Святому Миколаю  прикрашають місто .

У Луцьку по-європейському вишукано і по-українськи затишно и гостинно. Місто Луцьк – це загадка, яку не збагнеш відразу: тут кожна вулиця, кожен будинок має свою історію і таємницю. Сьогодні Луцьк динамічно розвивається і, відвідавши його тепер, можете і не впізнати через рік. Місто відкрите для кожного і готове ділитися секретами минулих віків або ж зачаровувати атмосферою сучасності. Тут ви зможете відчути всю гостинність і тепло лучан, познайомитися із їх традиціями та особливостями.

Луцьк чекає на Вас!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *